Veel bewoners in Paramaribo-Noord, hebben te maken met een lage waterdruk en tijdelijke onderbrekingen van de watervoorziening. De Surinaamsche Waterleiding Maatschappij (SWM) wijt de problemen onder meer aan herhaalde stroomonderbrekingen bij het productiestation te Blauwgrond en een buisbreuk die op 8 oktober ontstond en pas vier dagen later werd ontdekt.
Volgens de SWM hebben de stroomonderbrekingen, waaronder die als gevolg van loadshedding door de N.V. Energiebedrijven Suriname (EBS), gevolgen voor de drinkwaterproductie. Het station te Blauwgrond is een belangrijke schakel in de watervoorziening van Paramaribo-Noord. Door de stroomuitval kan de installatie niet voortdurend optimaal functioneren, waardoor de productiecapaciteit afneemt en de waterdruk in het verzorgingsgebied tijdelijk wordt beïnvloed. De SWM heeft naast de stroomproblemen, ook te maken met een buisbreuk. Deze ontstond op 8 oktober, maar werd volgens de SWM, pas op maandag 12 oktober ontdekt. De gevolgen van deze storing zijn eveneens merkbaar in delen van Paramaribo-Noord.
De SWM zegt verschillende meldingen uit de samenleving te hebben ontvangen over de verminderde waterdruk en tijdelijke onderbrekingen. De SWM betreurt de overlast en stelt zich maximaal in te zetten om de watervoorziening zo goed mogelijk op peil te houden. Het bedrijf erkent dat een deel van de oorzaken buiten zijn directe invloedssfeer ligt, maar benadrukt dat het belang van een betrouwbare drinkwatervoorziening voor de samenleving vooropstaat. De SWM biedt aan de getroffen klanten, haar verontschuldigingen aan voor het ontstane ongerief.


