NVB-bushouders wederom in actie na uitblijven brandstofcompensatie

Alle bussen van het Nationaal Vervoer Bedrijf (NVB) zijn gisteren om 15.00 uur, uit de roulatie gehaald vanwege het uitblijven van de brandstofcompensatie over de periode maart tot en met juni 2026. Ook vandaag, dinsdag 13 oktober, zullen de staatsbussen niet rijden. Dat bevestigt Cotino Finisie, voorzitter van de Bond van Bus- en Boothouders in Suriname (BBBS). Volgens hem zijn de vervoerders het wachten op de toegezegde betaling, beu. Ondanks eerdere toezeggingen, is het geld nog steeds niet ontvangen.

“De bushouders zijn het zat om steeds te horen dat zij betaald zullen worden, terwijl er niets gebeurt. Alle bussen zijn nu thuis. We wachten totdat de betaling in orde is. Zolang het geld niet is betaald, gaan we niet rijden”, stelt Finisie. De bond tracht volgens hem, sinds begin oktober duidelijkheid te krijgen over de verdere afhandeling van de compensatie. De BBBS had al aangekondigd, acties te zullen voeren als de regering niet over de brug zou komen. De bond had gewaarschuwd, dat een werkneerlegging niet uitgesloten was. De brandstofcompensatie heeft betrekking op de periode maart tot en met juni 2026. Volgens Finisie worden de busbedrijven al maanden financieel onder druk gezet door de verhoogde brandstofkosten.

De bond had eerder aangegeven, dat de compensatie eind september of begin oktober zou worden uitbetaald, maar die termijn is inmiddels verstreken. ‘’De reguliere betalingen aan de NVB-bushouders over juli en augustus 2026, zijn wel uitgevoerd. Maar die betalingen staan los van de achterstallige brandstofcompensatie’’, aldus Finisie.

“Juli en augustus, dat is een reguliere betaling. Het is geen brandstofcompensatie”, benadrukte Finisie eerder tegenover de krant. Waarom de compensatie nog niet is overgemaakt, is volgens hem niet duidelijk. Wanneer de bond contact opneemt met het ministerie van Financiën en Planning, krijgt de bond volgens Finisie te horen, dat de beschikking van het ministerie van Transport, Communicatie en Toerisme nog niet is ontvangen.

Vanuit TCT zou juist zijn meegedeeld, dat de beschikking al geruime tijd geleden is doorgestuurd. “Je belt naar Financiën, ze zeggen dat ze geen beschikking van TCT hebben. TCT zegt dat die beschikking al lang is weggestuurd. Zo worden we van het kastje naar de muur gestuurd”, aldus de bondsvoorzitter.

Finisie stelt dat de situatie steeds moeilijker te accepteren is, vooral omdat andere vervoersgroepen, hun compensatie wél hebben ontvangen. Het openbaar vervoer met staatsbussen, is voorlopig stilgelegd. ‘’De hervatting van de dienstverlening is afhankelijk van de betaling van de brandstofcompensatie’’, benadrukt Finisie.

More
articles