SNELLER JUSTITIE

Het Constitutioneel Hof is nagenoeg onklaar gemaakt. Statistieken over veiligheid die niemand zo beleeft of ervaart, worden verspreid. En corruptiezaken over het begin van de termijn Santokhi, duiken de kop op. Aan welke kant van gerechtigheid men ook staat, dat de molen onbehoorlijk traag maalt, kan gerust vastgesteld worden. Probeer op een willekeurig politiebureau eens aangifte te doen en u verliest het laatste greintje hoop, dat u nog had in orde. Wat iedereen zich afvraagt, is waarom het zo lang duurt. Waarom de schuldigen zo straffeloos door kunnen leven en wat justitie zo bezighoudt.

Stenen tijdperk
Het is schokkend hoeveel nog handmatig en analoog plaatsvindt. Tijd die besteed wordt aan personen in uniform kleden, die van huis naar werk vervoerd moeten worden, om vervolgens tijd te besteden om informatie binnen het systeem rond te laten zwerven, zou bespaard kunnen worden als burgers online of via mobiele apps, aangifte konden doen. Als het de verzekeringsmaatschappijen en banken gelukt is, moet het mogelijk zijn voor Justitie.

Bewijsvergaring en dossieropbouw
Het correct opslaan, verwerken en doorsturen van informatie op een veilige en efficiënte manier, is wat justitie sneller maakt. Dit werk vereist vroeg de juiste kennis en vaardigheden. Niet iedereen binnen een moderne organisatie zal of hoeft ingezet te worden naar fysieke standaarden of vuurwapenbehendigheid van agenten op patrouille.

Strafoplegging
Door eenvoudig bewijsbare zaken, zaken waarin verdachten een geloofwaardige bekentenis afleggen en zaken die overtredingen te betreffen een eigen doorstroom en strafoplegging te geven, vervuilen dit soort strafzaken de agenda en doorstroom van onderzoeken en berechting minder. De doorstroom hiervan kan met het Openbaar Ministerie, het Hof van Justitie en de Orde van Advocaten gecoördineerd worden op een manier die alle betrokkenen van overbodige handelingen ontlast en ontzorgt.

Bestuursrecht
Veel kan door middel van administratieve boetes, sancties en maatregelen opgelost worden, als per ministerie een afdeling gericht op disciplinaire maatregelen wordt ingesteld en de politie slechts een ondersteunende taak krijgt in toezien op naleving van die maatregelen.

More
articles