Vandaag warm weer, kans op regen- en onweersbuien

Suriname krijgt vandaag te maken met warm en vochtig weer. De temperatuur kan oplopen tot maximaal 32 graden Celsius, terwijl het door de hoge luchtvochtigheid kan aanvoelen als 36 tot 39 graden. In de middag en avond neemt de kans op regen- en onweersbuien toe. Volgens het Nationaal Meteorologisch Centrum zijn vanaf de ochtend al enkele buien mogelijk, met name in het binnenland. Naarmate de dag vordert, neemt de bewolking verder toe en wordt de kans op regen- en onweersbuien groter. De combinatie van warmte en hoge luchtvochtigheid zorgt voor benauwd en plakkerig weer.

De minimumtemperatuur ligt rond 24 graden Celsius. De wind komt uit oostelijke tot oostnoordoostelijke richting en heeft over het algemeen een snelheid van 10 tot 15 kilometer per uur. In de middag kan de wind door de invloed van de zeebries tijdelijk toenemen. Tijdens buien zijn windstoten tot maximaal 30 tot 40 kilometer per uur mogelijk. De hoogste temperaturen worden in het binnenland verwacht. In Para en Brokopondo kan het kwik oplopen tot 33 graden, terwijl in Sipaliwini lokaal maximaal 34 graden wordt verwacht. In Paramaribo, Marowijne, Commewijne, Wanica, Saramacca en Nickerie ligt de verwachte maximumtemperatuur rond 32 graden, in Coronie rond de 31 graden.

Het Meteorologisch Centrum waarschuwt voor warm, vochtig en wisselvallig weer. Vooral later op de dag moeten weggebruikers en inwoners rekening houden met plotselinge regen- en onweersbuien en lokaal stevige neerslag.

More
articles