Het Diakonessenhuis in Paramaribo heeft zijn zorgaanbod versterkt met een officieel erkende polikliniek Pijngeneeskunde (Pijn-poli), die zich richt op patiënten met chronische en complexe pijnklachten. Mede door de vergrijzing en de toename van chronische aandoeningen, is het aantal mensen dat veelvuldig kampt met pijnklachten, toegenomen. De Pijnpoli is bedoeld voor patiënten die langer dan drie maanden aanhoudende pijn ervaren. In tegenstelling tot acute pijn, zoals pijn na een operatie of een ongeval, vraagt chronische pijn om een andere, gespecialiseerde benadering. Het gaat onder meer om zenuwpijn, kankergerelateerde pijn en pijn die voortkomt uit aandoeningen als diabetes of slijtage van het bewegingsapparaat. Het Diakonessenhuis onderscheidt zich als enige ziekenhuis in Suriname met een erkende en geregistreerde anesthesioloog-pijnspecialist, drs. Raissah Ho-Asjoe. Zij is gespecialiseerd in de behandeling van chronische pijn, met bijzondere expertise op het gebied van oncologische pijn. Binnen de pijnpoli werkt zij samen met anesthesioloog drs. Gonzalez Alvarez, die zich richt op de behandeling van acute pijnklachten.
De behandeling binnen de Pijnpoli bestaat uit een combinatie van pijnstillende medicatie, ondersteunende medicatie, interventies zoals pijnblokkades en niet-invasieve therapieën, waaronder stroombehandeling via de huid. Het streven is om de pijn met minimaal 50 procent te verminderen, een resultaat dat internationaal geldt als een succesvolle behandeluitkomst.
Volgens het ziekenhuis wordt dit doel in de praktijk vaak bereikt, waardoor patiënten hun pijn beter kunnen hanteren en hun dagelijks functioneren verbetert.
Met name binnen de palliatieve en terminale zorg levert de Pijnpoli belangrijke winst op. Daarbij ligt de focus niet alleen op pijnbestrijding, maar ook op het verbeteren van de kwaliteit van leven en sterven van patiënten.


