Mike Noersalim, minister van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV), heeft bevestigd dat er binnen zijn ministerie ernstige administratieve onregelmatigheden zijn geconstateerd. Na de reguliere vergadering van de Raad van Ministers, verklaarde hij tegenover journalisten, dat meerdere dossiers inmiddels zijn overgedragen aan de politie. Volgens Noersalim gaat het om vermoedelijke schendingen van onder meer de Anti-corruptiewet. De onregelmatigheden hebben betrekking op administratieve processen, die volgens de minister, structureel tekortschieten.
“Er is geen sprake van een goed functionerende administratieve organisatie”, aldus Noersalim. “De aansluiting van geldstromen klopt niet, en dat heeft geresulteerd in situaties, die wij verplicht waren te melden bij de politie.” Een van de meest bevindingen betreft salarisverhogingen, die door directieleden zijn doorgevoerd, zonder dat de vereiste procedures zijn gevolgd. Sommige verhogingen lagen zelfs boven het vastgestelde basissalaris. Volgens de minister gaat het in totaal om meer dan SRD 1 miljoen aan onregelmatigheden binnen de directie alleen.
‘’Ter vergelijking: het bedrijf telt ruim 500 arbeiders, en de totale loonlast bedraagt ongeveer SRD 8 miljoen. Wanneer je ziet dat de directie meer dan een miljoen hiervan ontvangen, dan is de discrepantie enorm”, aldus Noersalim. De overheid is inmiddels benaderd voor ondersteuning, maar Noersalim benadrukte, dat het behoud van de meer dan 500 banen, prioriteit heeft. Daarnaast kwamen nog andere onregelmatigheden aan het licht. Zo bleken er medewerkers van FAI te zijn, die gelijktijdig bij de overheid in dienst waren en dus twee salarissen ontvingen. “Dat is een absolute no-go”, aldus Noersalim. “Deze situatie wordt per direct stopgezet.” Noersalim zei dat het onderzoek verder loopt en dat de overheid vastberaden is om orde op zaken te stellen binnen de getroffen onderdelen van het ministerie.


