VABI schenkt USD 25.000 aan Hematologie Unit St. Vincentius Ziekenhuis

In aanloop naar haar 75-jarig bestaan op 30 september aanstaande, heeft N.V. VABI een bijdrage geleverd aan het St. Vincentius Ziekenhuis (SVZ). Het bedrijf doneerde USD 25.000 aan het project ‘Support and Adopt a Room’ van de Hematologie Unit, dat zich richt op het creëren van een gastvrije en beter toegeruste zorgomgeving voor patiënten en hun families.

De cheque werd namens het VABI-team en haar klanten overhandigd door COO Miriam Doyle – van Dijk en junior managementlid Marjorie van Alen aan drs. Nicole Oldenstam, één van de initiatiefnemers van het project. Ook Jason van Genderen, algemeen directeur van het ziekenhuis, was aanwezig en benadrukte het belang van de steun.

Tijdens de ceremonie werd duidelijk hoeveel resultaat de afdeling Hematologie weet te behalen met beperkte middelen. Er was aandacht voor het sikkelcel awareness programma, evenals voor de huldiging van drie speciaal opgeleide oncologie-verpleegkundigen. Patiënten deelden persoonlijke verhalen, wat het evenement een bijzonder karakter gaf.

Het initiatief van VABI sluit aan bij de Duurzame Ontwikkelingsdoelen (SDGs), onder meer door te investeren in betere zorg, bewustwording rond sikkelcelziekte en samenwerking tussen bedrijfsleven en zorginstellingen. Volgens de organisatie laat dit zien dat gezamenlijke inzet tastbare verbeteringen kan brengen voor de gemeenschap.

VABI hoopt dat de schenking andere bedrijven zal inspireren om eveneens een kamer of afdeling te adopteren. Het versterken van zorgomgevingen draagt niet alleen bij aan het welzijn van patiënten, maar ook aan de bredere ontwikkeling van de Surinaamse samenleving.

More
articles