Zorgen om illegale arbeiders in Pikin Saron

In het concessiegebied van Grassalco bij Pikin Saron neemt de bezorgdheid onder lokale bewoners toe over de aanwezigheid van buitenlandse arbeiders. Volgens de lokale gezagdrager Moera-Awalie, zijn onder meer Chinezen actief in het gebied. Zij zouden daarbij gebruik maken van stoffen die schadelijk kunnen zijn voor milieu en gezondheid.

“Chinezen werken met dat spul op de concessie van Grassalco”, zei Moera-Awalie tegenover De Ware Tijd. “Als de mensen in Paramaribo weten dat het hier zo vervuild is, gaan ze onze producten niet meer willen kopen.”

Grassalco-directeur Wesley Rozenhout benadrukte dat zijn onderneming geprobeerd heeft om de inheemse bewoners bij de activiteiten te betrekken. “We hebben de mensen gevraagd, maar ze willen niet”, stelde hij. Rozenhout ontkende dat er door zijn bedrijf schadelijke chemicaliën worden gebruikt. Volgens hem is Grassalco gecertificeerd en voldoet het bedrijf aan de geldende voorschriften. Ook in Maripaston deden zich spanningen voor toen twintig illegale arbeiders uit het concessiegebied, werden verwijderd. Minister Monorath bevestigde dat deze personen zich zonder toestemming in het gebied bevonden. Bij de ontruiming werd een man aangehouden omdat hij zich verzette tegen de politie en schade toebracht aan waterpompen.

“De situatie is explosief”, waarschuwde Moera-Awalie. “Het gaat niet alleen om illegale arbeiders, maar ook om de manier waarop er met het milieu wordt omgegaan.”

Volgens dorpsbewoners spelen soortgelijke problemen zich af in andere gebieden in het binnenland, waaronder langs de Marowijnerivier en in het stuwmeergebied, waar ook Braziliaanse mijnwerkers zonder vergunning actief zouden zijn. Zij zouden roekeloos gebruik maken van kwik, wat leidt tot vervuiling van rivieren en landbouwgrond.

More
articles