Onzekerheid rond ABOP na ondertekening regeerakkoord

Vijf politieke partijen; NDP, NPS, PL, A20 en BEP,  hebben gisteravond het nieuwe regeerakkoord ondertekend. Daarmee bekrachtigen zij hun samenwerking onder het motto: ‘Samen op weg naar een sociaal rechtvaardige en welvarende samenleving’. De partijen willen zich de komende regeerperiode inzetten voor tastbare resultaten, economische stabiliteit en goed bestuur, ten dienste van het volk. De ABOP was aanwezig bij de besprekingen, maar heeft het akkoord nog niet officieel ondertekend.

Partijvoorzitter Ronnie Brunswijk zette zijn handtekening onder voorbehoud, iets wat pas na afloop werd ontdekt. StarNieuws verneemt dat Brunswijk normaal heeft meegedaan aan de lange discussie die gisteravond plaatsvond op een locatie te Zorg en Hoop. De partijen waren van 17.00 uur tot na 22.00 uur bijeen, voordat het regeerakkoord, werd ondertekend.

Het ‘ondertekenen onder voorbehoud’ zorgde voor verwarring, vooral binnen de eigen partij, omdat de ondertekening niet met de achterban is afgestemd. ABOP zou vier ministersposten en het vicevoorzitterschap van De Nationale Assemblee hebben geëist, maar door de houding van Brunswijk, dreigt de partij die posities mis te lopen. NDP-voorzitster Jennifer Geerlings-Simons liet weten, dat de andere vijf partijen doorgaan met de samenwerking. “De ABOP heeft een slag om de arm gehouden. De rest gaat door”, aldus Simons. ‘’Als Brunswijk alsnog zijn handtekening zet, is dat welkom, maar de koers ligt vast.’’ Brunswijk zou het liefst weer vicepresident willen worden, maar daar voelen de andere partijen weinig voor. Het is op dit moment nog onduidelijk, of ABOP alsnog het akkoord zal ondertekenen.

More
articles