President evalueert afspraken met veiligheidsbonden

President Chandrikapersad Santokhi heeft een evaluatiemeeting gehad met de bonden bij het Korps Politie Suriname (KPS), Korps Brandweer Suriname (KBS), Korps Penitentiaire Ambtenaren (KPA) en de Beveiligings- en Bijstandsdienst Suriname (BBS). De meeting vond op vrijdag 4 april plaats op het kabinet in aanwezigheid van de clusters van ministers, hoofdverantwoordelijken van de korpsen, veiligheidsdeskundigen van het kabinet en andere ministeries.

De bijeenkomst was bedoeld om zaken uit de principeovereenkomsten die in september vorig jaar zijn getekend te bespreken en opnieuw afspraken te maken over de restpunten die nog niet zijn gerealiseerd. Tijdens de meeting werd geconstateerd, dat van de zestien geformuleerde punten, zeker elf die geen directe financiële verplichtingen met zich meebrachten, reeds zijn gerealiseerd. Er zijn nog enkele uitstaande kwesties, die te maken hebben met de beschikbaarstelling van financiële middelen voor de vier betrokken korpsen. De kwesties variëren van rechtspositionele aangelegenheden, achterstallige bevorderingen tot medailles en de aanschaf van Persoonlijke Standaard Uitrusting (PSU).

President Santokhi benadrukte het belang van de constructieve dialoog tussen de regering en de veiligheidsbonden. Hij kondigde aan, dat het technisch monitoringsteam en het cluster van ministers, opnieuw in overleg zal treden met de bonden om de kwesties die nog opgelost moeten worden, te bespreken. “We gaan integraal bekijken en bespreken hoe het staat met de gemaakte afspraken in de uitvoering”, zei de president.

Humphrey Tjin Liep Shie, veiligheidsadviseur van de president, gaf een overzicht van de wekelijkse monitoringsmeetings. Hij ging in op vertragingen die zijn ontstaan in de aanbestedingen, bevorderingen die zijn afgehandeld, verbetering van de brandstoftoewijzing voor operationele diensten. Hij ging ook in op de problematiek rond de betaling voor de aanschaf van brandweerlaarzen, problemen met leverancierscontracten en jarenlange betalingsachterstanden. Daarnaast werden problemen met garantiestellingen en levering van blusvoertuigen en de aanschaf van politie-uniformen aangehaald.

Er werd ook gesproken over bouwprojecten die bij de korpsen nog opgestart moeten worden. Kwesties hieromtrent zijn besproken.

Het staatshoofd zei dat de regering geen nieuwe projecten zal goedkeuren wanneer er nog onduidelijkheden bestaan. “We gaan weer met de bonden aan tafel zitten om een nieuw pakket van maatregelen samen te stellen”, aldus de president.

More
articles