Stichting Prasoro, die zich al jarenlang inzet voor de opvang van kwetsbare kinderen in Suriname, slaat alarm over een oplopende schuld van het Ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (SoZaVo). Het ministerie maakt al geruime tijd gebruik van de faciliteiten van de stichting, maar heeft volgens het bestuur inmiddels een huur- en stroomachterstand opgebouwd van bijna 1 miljoen Surinaamse dollar.
Ondanks herhaalde verzoeken, officiële communicatie en zelfs een deurwaardersexploot vanuit de advocaat van de stichting, blijft een reactie vanuit het ministerie uit. De penningmeester van Prasoro, Ruth Sinkeler, zegt dat de situatie nijpend is. “We hebben dit bedrag nodig voor de kinderen. Het gaat hier niet om luxe, maar om recht en bestaanszekerheid voor onze opvang. We leven van donaties, en deze achterstand belemmert ons in onze groei.”
Stichting Prasoro heeft plannen om het huidige onderkomen te renoveren en uit te breiden tot een volwaardige crisisopvang. De financiële blokkade zet die ambities onder druk. Nieuwe opnames zijn inmiddels beperkt, terwijl de vraag naar opvang stijgt. “Dat wringt, juist in een tijd waarin de behoefte aan bescherming voor kinderen toeneemt.”
De stichting zegt zich nu tot de pers te wenden omdat pogingen om in gesprek te gaan met de overheid vruchteloos zijn gebleken. “Wij doen ons werk als bestuur op vrijwillige basis en met liefde en toewijding, maar de overheid moet nu echt ook haar verplichtingen nakomen,” aldus Sinkeler.
Stichting Prasoro roept het ministerie én de regering op om hun verantwoordelijkheid te nemen en de achterstanden met spoed te voldoen, zodat ook toekomstige generaties kinderen kunnen rekenen op een veilige plek.