Heropening ICT-lokaal HAVO-1: Een droom wordt werkelijkheid

“Think It, Dream It, Achieve It”, is het motto op het bord waarmee het ICT-lokaal van het Openbaar Atheneum, HAVO 1, officieel werd heropend. Hoewel ICT met de dag onmisbaarder wordt, beschikt de school na jaren weer over de nodige basis ICT-middelen. De heropening is een project uitgevoerd door e-Government, waarbij Telesur als sponsor optrad, in samenwerking met het ministerie van Onderwijs, Wetenschap & Cultuur (minOWC). De heropening vond plaats in het bijzijn van onder meer president Chandrikapersad Santokhi, onderwijsminister Henry Ori, e-Government directeur Prewien Ramadhin, vertegenwoordigers van Telesur en HAVO-1-directeur Marlon Gemin.

De heropening markeert vooral een droom die werkelijkheid geworden is voor de school. Directeur Gemin gaf aan dat er hier al jaren naar wordt uitgekeken. Hij verklaarde dat de toenmalige situatie voor veel achterstanden zorgde. “Er waren maar vier werkende computers en het plafond stond op instorten”, gaf Gemin aan. Hoewel de school roeide met de riemen die er waren, ontstonden er volgens de directeur achterstanden in het lesprogramma.

Het lokaal werd volledig opgeknapt middels een compleet gerenoveerd plafond, een verfbeurt en nieuwe airco’s. Daarnaast beschikt de school ook over 25 nieuwe moderne compu-ters en twee grote schermen. De directeur merkte op dat het lokaal niet alleen gebruikt zal worden voor ICT-lessen, maar dat de materialen ook als leermiddel zullen worden ingezet.

Zowel president Santokhi als minister Ori merkten tijdens hun toespraken op hoe onmisbaar ICT en digitalisering is. Het   staatshoofd liet weten dat er onder zijn leiding alles aan gedaan zal worden om onderwijs toegankelijk te maken voor ieder kind, ongeacht de woonplaats. Minister Ori merkte ook de noodzaak op van het aanpakken van de sporthal op het schoolterrein. Het is volgens hem tijd om te gaan werken aan de sporthal, omdat de huidige toestand niet acceptabel is.

Deze heropening vloeit voort uit een digitaliseringsplan van de regering om landelijk scholen van toegang tot stabiel internet te voorzien.

Studenten mochten na de heropening ook schooltassen in ontvangst nemen. De president schonk 400 schooltassen met inhoud aan de studenten.

More
articles