Op vrijdag 24 januari werden 100 actieve militairen gedecoreerd. Zij werden onderscheiden met medailles voor 10 en 15 jaar trouwe dienst. Defensieminister Krishna Mathoera sprak tijdens de ceremonie over het belang van erkenning en de motivatie binnen het Nationaal Leger.
In de huidige wetgeving is opgenomen, dat militairen een bronzen medaille ontvangen voor 10 en 15 jaar dienst, een zilveren medaille na 20 jaar en een gouden medaille na 25 en 30 jaar trouwe dienst. Mathoera zei, dat deze erkenning niet alleen de motivatie van de gedecoreerden verhoogt, maar ook als voorbeeld zal dienen voor anderen in de organisatie. Zij benadrukte verder, dat de medailles niet alleen zijn toegekend omdat zulks in de wetgeving is vastgelegd, maar ook om waardering te tonen voor de uitzonderlijke prestaties, discipline en het doorzettingsvermogen van de militairen.
Mathoera ging ook in op de verbeteringen binnen het HRM-beleid van het ministerie. Zo is het administratieproces geautomatiseerd om loopbaantrajecten en promoties te versnellen en achterstanden weg te werken. Ze benadrukte dat militairen goed getraind en voorbereid moeten zijn, zowel fysiek als mentaal, om de veiligheid van het land te waarborgen.
Volgens Mathoera is het militaire beroep niet zomaar een beroep. “Het brengt grote risico’s met zich mee, waaronder levensgevaar en blijvende verwondingen.” Daarnaast zei ze, dat de defensieorganisatie alles eraan doet om deze risico’s te minimaliseren en militairen zo goed mogelijk voor te bereiden.
Ook onderstreepte de bewindsvrouwe de belangrijke rol van defensie bij het beschermen van Suriname, vooral in het licht van grote investeringen in het maritieme gebied. “Met miljardeninvesteringen op komst, is het essentieel dat de veiligheid en bescherming op orde zijn”, aldus Mathoera.
Tot slot deed Mathoera een beroep op de militairen hun bijdrage te blijven leveren, ongeacht hun functie. “We hebben een gezamenlijke verantwoordelijkheid om Suriname te beschermen en te ontwikkelen”, aldus Mathoera.