De zoon van Ronny Brunswijk, Pascal Brunswijk, is gisteren door de politie in verzekering gesteld, ter zake verduistering en diefstal van een graafmachine ter waarde van 250.000 euro. Eerder dit jaar werd door een benadeelde aangifte gedaan tegen Pascal bij de politie van Albina. Volgens hem zou hij de graafmachine aan de Franse kant hebben gekocht, maar kon hij geen papieren overleggen.
Op grond hiervan werd de machine door de politie in beslag genomen en opgeslagen bij Pascal thuis. Toen de eigenaar met de stukken kwam, was de machine verplaatst. Ook de inspecteur die de machine in beslag nam, kon daarvoor geen verklaring geven.
Pascal zei in een interview met een lokaal medium niets te verbergen te hebben. Volgens hem heeft hij slechts hulp aangeboden, maar probeert men zijn goede naam door het slijk te halen, omdat zijn vader vicepresident is. Volgens Pascal zijn verhaal en papieren die zijn overlegd, zou de machine eigendom zijn van een bedrijf in Frans-Guyana, waar Paul A. gemachtigd zou zijn zaken en belangen van het bedrijf te behartigen in Suriname. Pascal zegt dat Paul A. een goede kennis van hem is, terwijl Bernard Cetout beweert, dat Pascal de machine zou hebben verduisterd. Pascal zegt dat Cetout de machine in Frans-Guyana heeft gekocht bij het bedrijf waarvoor Paul A. gemachtigd is. “Hij heeft de machine zogenaamd ‘gekocht’, maar heeft nooit betalingen gedaan voor de machine. Hij heeft gezegd dat hij ze zou kopen en heeft de machine over de grens gesmokkeld en hem ingezet om te werken in het Langatabiki gebied”, aldus Pascal. Waar de machine momenteel is kon Pascal echter niet zeggen.