In De Nationale Assemblee zijn er gisteren tijdens een openbare vergadering, voorstellen gedaan over het beheersen van de wisselkoers. President Chandrikapersad Santokhi voerde aan, dat de maatregelen die getroffen zullen worden, in samenhang met elkaar uitgevoerd worden om de koers te beteugelen. Daarnaast moeten de effecten van deze maatregelen volgens het staatshoofd, duidelijk merkbaar zijn.
Bij het treffen van maatregelen om koers te beteugelen, is vooral gelet op vraag en aanbod van vreemde valuta. Deze moeten volgens de president, zo veel als mogelijk op elkaar zijn afgestemd. Naast het beheersen van de almaar stijgende koers, zal specifieke aandacht gegeven moeten worden aan het terugbrengen van het vertrouwen in onze eigen munteenheid. ‘’Wij beseffen en weten, dat een zekere mate van onzekerheid over de toekomst, ertoe kan leiden dat landgenoten besluiten hun SRD-middelen om te zetten in vreemde valuta. Zoals de minister van Financiën heeft aangegeven, zullen wij ook andere instrumenten initiëren, om zekerheid, middels investeringen in SRD, te realiseren, zodat de druk op de vreemde valutamarkt verminderd wordt. Wij roepen een ieder op, om speculatie in vreemde valuta, tegen te gaan‘’, aldus de president.
‘’De regering zal gezamenlijk met instituten, een bijdrage leveren aan een betere beheersing van de koers. Wij houden vast aan ons eerder gestelde streven, naar een actieve Centrale Bank van Suriname, om dit proces te begeleiden, en zullen voortgaan met de beoogde versterking, van dit monetaire instituut. Hierbij moeten wij echter rekening houden met andere lopende processen, waaronder de afronding van het IMF-programma en de schuldonderhandelingen.‘’ De president benadrukte, dat de regering zich zal blijven inzetten en werken aan een beter Suriname. ‘’Een beter Suriname die wij allemaal willen. Wij zullen allemaal daarvan profiteren. Ik vraag daarom eenieder, aan elke Surinamer, om haar of zijn bijdrage, aan dit doel te leveren. Uw bijdrage is even belangrijk als die van elk ander. De regering staat open voor uw constructieve opstelling. Uiteindelijk zijn wij, met zijn allen, verantwoordelijk voor het welzijn van het Surinaamse volk.‘’
door Orilia Dinge