President Chandrikapersad Santokhi zei onlangs tijdens een regeringspersconferentie, dat de huidige situatie waarin de zorgsector zich bevindt, het gevolg is van jarenlange schulden. Volgens het staatshoofd werkt de regering eraan om de gezondheidssector wederom stabiel te krijgen. De president zei dat in dat kader, er 100 miljoen euro is vrijgemaakt voor de sector. Volgens het staatshoofd hebben de problemen binnen de gezondheidssector zijn aandacht.
‘’De situatie waarin de gezondheidszorg zich nu bevindt, komt door de schulden van jaren geleden. Er zijn diensten verleend aan het Staatsziekenfonds, laboratoria en zoveel andere instellingen zonder dat er is betaald. De schulden zijn verder opgelopen‘’, aldus Santokhi. Volgens het staatshoofd is er een investering van bijkans 80 miljoen euro nodig om de problemen waarmee de sector kampt, aan te pakken.
De vaste commissie Volksgezondheid in De Nationale Assemblee, liet eerder door middel van een presentatie weten, dat er een enorme investering nodig is om de sector aan te pakken.
De president deelde mee dat hij over de situatie binnen de gezondheidszorg al gesprekken heeft gevoerd met de minister van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking, Albert Ramdin, toen die nog ad interim was van Financiën en Planning.