Heidanus: Mondkap huidirritaties verwaarloosbaar

Covid-19 gevaar aanzienlijker

Drs. Heidanus, cosmetisch dermatoloog,  vertelde onlangs in het Covid-19 Journaal  over hoe belangrijk het dragen van een mond-neuskap tegen het Covid -19-virus is. Het komt voor dat personen huidklachten ondervinden bij het dragen van de mondneusbedekking, waardoor men die niet  graag wil opdoen. “De mond-neuskap dient niet alleen ter bescherming van jezelf , maar ook van jouw medemens. Vanaf het begin van de coronapandemie zijn personen verplicht een neusmasker op te doen om zichzelf te beschermen tegen het coronavirus”, aldus Heidanus. Hij benadrukte dat het echter wel op waarheid berust dat de mond-neuskap voor verscheidene huidklachten kan zorgen. Volgens Heidanus kan dat door verschillende redenen komen.  De mond-neusbedekking die wij dagelijks opdoen, schuurt tegen de huid en er vindt ophoping plaats van stof en bacteriën, hetgeen kan leiden tot irritatie.

“Het is wel zo dat de irritatie die je op je huid krijgt, helemaal niet zo erg en dodelijk is dan een virus dat je kan krijgen door je mondkap niet op te doen”, aldus Heidanus.

Hij haalde aan dat er verschillende behandelingen zijn tegen de verscheidene huidklachten.

De oplossingen zijn gebaseerd op de manier  hoe het ontstaan is, want het huidtype verschilt van mens tot mens. De dermatoloog benadrukte dat een persoon een schone mondneusbedekking maximaal vier uren op mag hebben. Uit onderzoek is gebleken dat de mondkap na de aangegeven duur, wat minder werkzaam is door het opgelopen vocht dat komt door speekseldeeltjes of transpiratie.

Afgelopen etmaal

In de afgelopen 24 uur werden 187 personen (47.58%) positief getest op het coronavirus. Van de 393 swabs die werden afgenomen, werden 206 negatief bevonden. Om de situatie beheersbaar te houden moet het percentage positieven volgens bronnen onder de 10% zijn. In het afgelopen etmaal zijn 4 personen overleden aan de gevolgen van COVID-19.  Op dit moment liggen er 14 covid-patiënten op de Intensive Care Unit. In de zorginstellingen zijn 71 covid-patiënten opgenomen, waarvan 22 volledig gevaccineerd zijn. Van de  covid-patiënten die opgenomen zijn, is de status van 42 onbekend. Tot nog toe zijn  1.267  mensen in ons land gestorven aan Covid-19.

More
articles