Binnenkort drie studies geaccrediteerd op AdeKUS

Het bestuur van de Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS) heeft vanmiddag tijdens een persconferentie meegedeeld dat er binnen drie maanden drie studierichtingen, namelijk wiskunde, natuurkunde en werktuigbouwkunde, geaccrediteerd worden. De voorzitter van het bestuur, Jack Menke, zegt dat de twee eerstgenoemde studierichtingen afgelopen woensdag positief zijn bevonden. De studierichting werkbouwkunde is aanstaande maandag 6 maart aan de beurt. Het bestuur staat in elk geval heel positief tegenover de certificatie van deze studierichtingen. De accreditatie is niet alleen belangrijke mijlpaal voor de universiteit, maar vooral voor de studenten. Volgens het bestuurslid Jenny Christopher zullen zij met deze stap meer studenten kunnen aantrekken, waardoor de universiteit meer inkomsten binnen krijgt.

Tijdens de persconferentie werd er een uiteenzetting gegeven over vier thema’s om de samenleving een beter inzicht te geven van de ontwikkelingen van AdeKUS, deze zijn: Onderwijs en studentenzaken; Wetenschappelijke kennisontwikkeling; Internationale en regionale samenwerking; Financiële zaken en planning. Christopher zegt desgevraagd aan de media dat het in de bedoeling ligt dat ook andere studies aan de beurt komen. Ze gaf aan dat het een duur proces is in termen van menskracht en financiën. Accreditatie voor een bestaande studie kost 13.000 euro en voor een nieuwe 10.000 euro. De accreditatie voor werktuigbouwkunde is door middel van crowd funding vergaard. Het overgaan tot certificering is zeer belangrijk en daarom stelt het bestuur alles in het werk om vooral het financiële gedeelte in orde te krijgen. Er zijn reeds gesprekken gevoerd met minister Robert Peneux van Onderwijs om de subsidies te verhogen, maar het bestuur heeft op nog geen reactie ontvangen. Christopher geeft verder aan dat het bestuur vanwege de economische situatie steeds uitkijkt naar mogelijkheden om te bezuinigen, omdat de inkomsten maar niet meer worden. Tot nog toe bestaan de inkomstenbronnen uit de subsidie van de overheid, inschrijf- en collegegelden en projecten (dienstverleners). Ze legt uit dat er vorig jaar bezuinigingen gestart zijn sinds het aantreden van het nieuw bestuur onder Menke. Het bestuur heeft hierdoor SRD 5 miljoen kunnen bezuinigen, maar dat is niet voldoende. Om de inkomstenstroom te versterken, gaat er voor dit nieuwe jaar een tweede bezuinigingsfase in, waarbij er onder ander gelet zal worden op elektriciteits- en telefoonkosten en transport.

Menke stelde ook dat het onderwijsbeleid zal worden aangepakt. Er wordt een onderwijsraad ingesteld volgende week, welke ervoor zal zorgen dat het onderwijswijsbeleid gestructureerd wordt.

door Kimberley Fräser

 

More
articles